Governor List

Name Gov Type Appointed Expiry
Canon Michael Loughlin Foundation 14.11.2016 13.11.2020
Jill Miller (Chair) Foundation 30.10.2016 29.10.2020
Gerard Walsh (Vice Chair) Foundation 19.10.2015 18.10.2019
Valerie Maughn Foundation 01.05.2015 30.04.2019
Mary Larkin Foundation 18.04.2015 17.04.2019
Joanne Mackin Parent 07.01.2015 18.09.2018
Nicola Eddon Parent 22.12.2017 21.12.2021
Jamila Khalid Parent 08.05.2018 07.05.2022
Katie Wakelin Staff 16.11.2017 15.11.2021 
Clare McNicholas (Acting Headteacher) Headteacher 01.04.2017 31.08.2018
Nicky Jamalizadeh Headteacher 01.04.2014 31.03.2017
       
Louise Croce (retired) Foundation 08.10.2015 05.01.2017
Michele Woods (retired) Parent 06.10.2014 01.10.2016
Lee Coulton (retired) Parent 05.12.2016 27.09.2017